upgrading msi gt70 to new mxm 3.0b 1070/1080

Discussion in 'MSI' started by mizozizo, Jun 3, 2017.

1. mr007rm

mr007rm Notebook Consultant

Reputations:
    9
    Trophy Points:
    41
    My machine is not factory ...... new bios, new ec firmware.
    109648_img_20180614_210513.jpg

2. mr007rm

Reputations:
    9
    Trophy Points:
    41
    Last edited: Jun 16, 2018
  3. mr007rm

Reputations:
    9
    Trophy Points:
    41
    There was no email ..... so I was not.

4. mr007rm

Reputations:
    9
    Trophy Points:
    41
  5. mr007rm

Reputations:
    9
    Trophy Points:
    41
    KillHates...............

"Elég komplex hibája volt:

A feltételezézem szerint olyasmiből eredhet: azért, hogy menjen a GTX1070 a gépben erre az Medion Erazer-nek hitt gépre rá lett töltve anno egy gamer MSI GT70 BIOS-ának a fele és össze lett fésülve a MEDION ERAZER-ével. Jó is lett ment rendesen stb... De nem minden szegmense, de ez akkor nem derült ki, meg még az sem most, első körben, hogy MIÉRT ment tönkre!

Tehát amivel RM007 behozta hozzám, hogy villog a POWER LED, valami zárlatra adott okot. Kicsontoztam a gépet az asztalra, de mindig ugyanez volt a hiba, kivéve akkor ha nem raktam bele procit, akkor bekapcsolt és kikapcsolt azonnal, nem maradt meg a stand-by állapot. Első körben az ember arra gyanakodhat, hogy valami CPU hiba, de volt nálunk 3 fajta és mindegyikkel ezt produkálta és amikor utána méregettem, láttam, hogy nem fut tovább a "handshake" azaz a proci "ébresztésénél" megáll a BOOT protokoll. Kivettem első körben az EC kontrollert és megnéztem, totál halott. A programozó eszköz sem látta, nemhogy az alaplaplap. Visszafejtettem az EC tartalmat a BIOS-ból, fogtam egy új kontroller IC-t és beleírtam.
    Most már bekapcsolva maradt a gép, de nem adott képet, csak a proci langyosodott és a gpu hideg maradt.... [​IMG] Persze! Mivel ez egy MEDION gép, ezért nem jó bele az MSI GT70 EC-je!!! Beleírtam és a szemem láttára kipukkant az EC!!! B@sszameg, miaf@szvan? [​IMG] [​IMG] Méregetés és csont zárlatos egy kis kondenzátor az EC tápvonalon! Ettől igazából, pont nem kellene megdöglenie, mert éppen zárlatba kellene tartania a tápot ami pont hogy a kipukkanás ellene szólna... Oké, kondicsere, programozás, próba; a perifériavezérlő megint kiürül, marad a stand-by állapot. [​IMG]
    Valami itt nagyon nem kóser! Nézem a gép alján a ID-ket; MS-1763 ami egy MEDION ERAZER X7831 lenne. Valami gyanú ébred bennem, hogy annak máshogy néz ki a fedlapja. Persze, ez egy barebone gép, nem MEDION ERAZER!! Ekkor már az alaplap UUID-jára kerestem rá: ami egészen pontosan MS-17632 !!!! Ami nem is barebone, hanem az MSI professional workstation sorozatában a GT70-2OK modell! Löttem hozzá BIOS dump-ot nagynehezen, beírtam a BIOS-ba, majd felprogramoztam az EC-t! ÉS???!!! Agyhalál.... [​IMG] Bekapcsolva marad, de semmi... Megfordítom az alaplapot, hogy megnézzem... jajdekurv@melegaproci! [​IMG] Hoppá ez megy! Csak a GTX1070-et nem látja!!! Bele a régi Quadro MXM és van kép!!! Igenám! De a MSI profi felhasználásra szánt notijaihoz nincsen tuning BIOS sehol [​IMG]
    Szerencsére a vietnámi barátaink közül egy sztahanovista tag írt egy "whitebook" BIOS-t a GT70 sorozathoz ami feloldja a perifériák bővíthetőségeinek a korlátait. Azaz megy minden a gépben, ami fizikailag belefér.
    Most mát csak ennek az tartalmát kellett összefésülnöm az 2OK tartalmával: és láss csodát! Megy a 1070 rendesen a gépben, a 4940XM mellett!
    Szóval ennyire egyszerű volt a hiba [​IMG]
    Aki végigolvasta, az megérdemel egy túrórudit! [​IMG]"

mordaur likes this.
  6. mr007rm

Reputations:
    9
    Trophy Points:
    41
  7. Ilorien

Ilorien Newbie

Reputations:
    0
    Trophy Points:
    5

Hi mr007rm,

I just have tried to translate what you posted in google. It is hard to understand, but anyway..
    As per my understanding, your master used BIOS of Whitebook developed by some Vietnamese brother.
    At the end he merged the Whitebook BIOS with GT70-2OK BIOS.
    Finally, your GT70 has the 4940XM CPU and GTX 1070m GPU working properly with the 330W power supply.

I have GT70 0NE with GTX 680m and i7-3630QM (Ivy Bridge).
    I upgraded memory, now it has 32Gb 1866, and SSDs instead of HDD.
    I am gathering info regarding CPU and GPU upgrade.
    I studied many forums related to upgrades of GT70/GT72, but I do not have still a clear picture how to do this properly, having working laptop with new CPU and GPU finally.

My current goals are the following:
    1. Install i7-3940XM
    2. Install GTX 1070m
    3. Use a 330W power supply (do not know which model)
    4. Have everything working like in stock, i.e. with no issues: keyboard, gpu, power button etc.

I bought already the CPU and GPU.
    Could you please help me to obtain a list of proper steps which I have to do in order to have the upgrade done.

Anyone else who can help please do not ignore my message )
    Thank you!

8. Ilorien

Ilorien Newbie

Reputations:
    0
    Trophy Points:
    5
    Sorry, I can not edit my previous message.
    The point 2 in my goals is about i7-4940XM of course.

9. mr007rm

Reputations:
    9
    Trophy Points:
    41
    My friend can answer you.
    Tell him RM007 asks for this.
    It will help you, good man.

I've previously provided a link.
    Ask her.
    For me this is high, many, I do not understand.
    Come and visit the forum and ask English.
    https://prohardver.hu/tema/gamer_notebookok/hsz_24601-24661.html
    Or private .......
    https://prohardver.hu/muvelet/privat/uj.php?dstid=109648&close=1

10. Ilorien

Ilorien Newbie

Reputations:
    0
    Trophy Points:
    5
    Last edited: Jun 16, 2018
Loading...

Share This Page